11 روش ساده برای سرگرم کردن کودک در منزل

چند روش ساده سرگرم کردن کودک

این روزها که بازهم بعد از  ناامنی‌های اعتراضات بنزینی، آلودگی شدید هوا و برف و … مجبوریم برای بار چندم خونه نشین بشیم، بهتر است با روش‌های مختلف سرگرم کردن کودکان‌مان در منزل بیشتر آشنا شویم.

خیلی به مشکلات فکر نکنید. استرس و چالش و تنش همیشه بوده و هست. نوع برداشت و برخورد ما با آن‌هاست که زندگی را شیرین یا تلخ می‌کند.

اما این سرگرمی‌های کودک چه هستند؟

1- از سرگرمی‌های ساده خانگی استفاده کنید. مثلا با همکاری تمام افراد خانواده و مشارکت بچه‌ها آشپزی کنید. کیک و کلوچه، پیتزای سبزیجات یا آش بپزید.یکی از علاقه مندی های همه ی بچه ها اینه که توی آشپزی کمک کنن و این باعث میشه خودشونم رغبت بیشتری نشون بدن برای خوردن غذا.

سرگرمی کودک در منزل

2- در خانه کارهای هنری انجام دهید.وسایل کاردستی تهیه کنید و با  کودک خود کاردستی درست کنید.

کودک شاد من

3- می‌توانید نقاشی گروهی بکشید . روی یک مقوای بزرگ با کمک هم یک نقاشی بکشید.

4-   نمایش عروسکی بازی کنید. شخصیت‌های داستان می‌توانند عروسک‌های فرزندتان یا نقاشی‌هایی که کشیده‌اید و دور آن را بریده‌اید، باشند.در قالب نمایش میتوانید بهتر به کودکان نکات مثبت را آموزش دهید.

5- چند کتاب رنگ کردنی برای بچه‌ها بخرید و با هم شروع به رنگ کردن کنید نشستن کنار کودکان و همراهی کردن آنها برایشان لذت بخش است.

6- ساعاتی را هم به ورزش و تحرک اختصاص دهید.یک اتاق یا قسمتی از خانه را خلوت کنید یک آهنگ خوب بگذارید و با هم کمی نرمش کنید.

7-  بازی‌های سرگرم کننده و دسته جمعی انجام دهید. مثلا همه با هم پازل درست کنید پانتومیم اجرا کنیدو یا گل یا پوچ بازی کنید.

8-بچه‌ها را یک جا جمع کنید و برای‌شان قصه بگویید.

9-  بازی با سایه‌ها برای بچه‌ها لذت‌بخش است. چراغ‌های اضافه را خاموش کنید و روی دیوار با سایه اشکال مختلف بسازید. از بچه‌ها هم بخواهید در این کار شرکت کنند.

10- چند فیلم و کارتن انتخاب کنید و با کودکانتان به تماشای آن بنشینید.

11-  بچه‌ها را تشویق کنید اتاق‌شان را مرتب کنند. معمولا بچه‌ها علاقه‌ای ندارند که اتاق‌شان را تمیز کنند، اما شما می‌توانید این کار را برای‌شان جذاب کنید. مثلا زمان بگیرید که چه‌قدر طول می‌کشد تا اتاق‌شان را مرتب کنند و بعد اگر اتاق‌شان مرتب شد، برای آنها جایزه‌ای در نظر بگیرید و تشویق‌شان کنید.

شما از چه نوع سرگرمی‌هایی برای کودکتان استفاده می‌کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *